litzy1917
litzy1917
25-11-2015
Mathematics
contestada
10-kg bag of cherries for $8
___ per kg
Respuesta :
hanvoldj
hanvoldj
25-11-2015
$8.00/10 kg equals $0.80/kg
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 44+ )
Otras preguntas
How do you expand the sentence I can run?
Help with number 24 please???
one of the mechanisms that the south african youth could use to alert the government of the devastating effects of youth unemployment is to write a letter to th
Which group of chordates does not possess true backbones? A. Lampreys B. Frogs and toads C. Birds D. Crocodilians
Hair can be used to measure humidity. a. True b. False
there are four tens and six ones what is 20 more?
Determine the cost of 5 pounds of bananas if 2 pounds cost $1.16
The _____ civilization was the first to arise in ancient greece.
anti-Federalists believed that most of the government's power should lie with?
What are the Convection Currents?