A package of 5 pairs of insulated socks cost $32.50. What is the cost of a single pair of socks. How much would a pack of 12 pairs of socks cost?

Respuesta :

Answer:

To find the unit price, divide the cost by the number of units:  $32.45 ÷ 5  =       <--- your answer

Step-by-step explanation: