helpmeoutpleass
helpmeoutpleass
22-06-2019
Mathematics
contestada
Someone please help me out ?
Respuesta :
hienh4517
hienh4517
22-06-2019
12/16 = 0.75
It costs $0.75 per ounce
Hope this helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 37+ )
Otras preguntas
What is a synonmyn for coat
what is 8 divided by 2 and 1/2? A. 20 B. 2 and 1/5 C. 40 D. 3 and 1/5
A room is 3 3/4 m long and 4 2/3 m wide. What is the area of the room?
Wants does factor mean.
Which three ordered pairs complete the table to give solutions of the equation y = –6x? A.(–2, 12), (0,0), and (2, –12) B.(–2, 12), (0,–6), and (2, –12) C.(–
If f(x) = 2(x)^2 + 5 square root (x+2), complete the following statement (round your answer to the nearest hundredth): f(0) =
what is 3/14 divided by 4/7? Answers: A 3/8 B 12/21 C 2 and 2/3 D 3/4
The return of salmon to their own birthplace to breed is an example of (A) habituation. (B) a stimulus. (C) operant conditioning. (D) reasoned behavior. (E) imp
Why does Nick seem to disapprove of Gatsby's wealth and status in the book the great gatsby?
What are the square roots of 196? A. 13 and –13